Sallanan Bebek Beşikleri

konforlu bebek beşiğiSallanan bebek beşikleri en çok tercih edilen beşik modelleri arasında ön sıralardadır. Bebek beşiği konusunda güvenlikten sonra gelen öncelikli kriter konfordur. Eğer yavrunuz beşiğin içinde rahat edemezse sürekli olarak ağlayacak ve size zorluk çıkaracaktır. Özellikle de uykusuz geceleriniz bir hayli artacaktır. Bu yüzden bebeğinize konforlu bir ortam hazırlamanız gerekir.

Bu noktada sallanan bebek beşikleri devreye girmektedir. Sallanan beşikler bebeğinizin rahatça uykuya dalmasını sağladıkları için annelerin işlerini kolaylaştıran ürünlerin başında gelir. Bebeğinizi belli bir ritmde sallamak onun uykuya dalmasını kolaylaştıracaktır.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, sallama şiddetinin aşırıya kaçmaması gerektiğidir. Özellikle son yıllarda yapılan araştırmalar, hızlı sallamanın bebekler için bir risk oluşturduğunu ortaya koymaktadır. O nedenle uzmanlar, eğer sallamak gerekiyorsa bunun mutlaka hafif ve ritmik şekilde yapılması gerektiğini söylüyorlar.

eski tip sallanan bebek beşiğisallanan bebek karyolasısallanan ahşap beşik

Sallanan beşikler bebeğinizi daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Fakat sallanma mekanizmasına dikkat etmemiz gerekir. Eski tip beşikler ayakları üzerinde sallanırlar, yani sallanma mekanizması ayaklara verilen bir eğim ile sağlanmaktadır. Ağırlık merkezi uygun şekilde ayarlanmadı ise beşiğin daha zayıf dış etkilerde bile devrilmesine yol açabilir. Bu noktaya dikkat etmek gerekir.

sallanan bebek beşiğisallanan bebek beşiklerisallanan beşik (bebek hamağı)

Sallanan bebek beşiği alırken mutlaka sallanma mekanizmasına bakmalıyız, eski tip beşikler gibi ayaklardan sallanan mekanizmalar yerine, ayakları sabit ve yere sağlam basan, sallanma mekanizmasının ayaklardan bağımsız olduğu, devrilme riski olmayan beşik modellerine bakmalıyız.

otomatik sallanan beşik ve salıncak

Üreticiler sürekli olarak yeni tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Mutlaka dikkatinizi çekmiştir, otomatik sallanan beşik ve ana kucakları son günlerde oldukça popüler olmaya başladı. Hem ana kucağı, hem beşik, hem de mama sandalyesi özellikleri bulunan modeller bulunuyor. Kendi kendilerine farklı hız ve şekillerde sallanıyor ve bebeği rahatlatacak müzik veya ses efekti seçenekleri sunuyorlar. Böylece sallamak için uğraşmıyorsunuz, siz işlerinizi yaparken bebeğiniz de sizin yanınızda sakince uykuya dalıyor.

Bizim de bu özelliklere sahip bir ana kucağımız vardı, o dönemde faydasını gördük. Ancak çok küçük olduğu için kısa süre kullanabildik.

otomatik sallanan beşik ve salıncak

Burada dikkat etmemiz gereken konu, sallanarak uyumaya alışan bebeklerin bu alışkanlıklarından vazgeçmekte direnç göstermeleridir. Biz beşiklerini bırakarak karyolaya geçiş aşamasında bir sıkıntı yaşadık, ama bir hafta süren çalışma ile yavaş yavaş geçişi gerçekleştirdik.

Önümüzdeki dönemde sallanan bebek beşikleri için sizlere tavsiye edebileceğimiz ürünlere de yer vereceğiz. Bu günlük yazımızın sonuna geldik. Umarım verdiğimiz bilgiler faydalı olmuştur.


Sallanan Bebek Beşikleri” üzerine 3 düşünce

  1. Geri izleme: Beşik ve Bebek Karyolası Modelleri | Beşik Modelleri

  2. Geri izleme: Beşik Modelleri ve Bebek Yatakları Arasından Seçim Yapmak | Beşik Modelleri

  3. Geri izleme: Hoşgeldiniz! | Beşik Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir