Portatif (Taşınabilir) Bebek Beşikleri

taşınabilir beşikPortatif bebek beşikleri anne ve bebeğin bir arada kalmasını kolaylaştırması bakımından son derece önemli ürünlerdir.

O nedenle beşik modellerinde tercihimizi etkileyecek özelliklerden biridir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi beşiği diğer bebek karyolası ve yatak modellerinden ayıran en önemli özellik taşınabilir olmasıdır.

Partatif Bebek Beşik Modellerinin Avantajları

otomatik sallanan beşik

Bebeğimizin sürekli gözümüzün önünde tutmak istiyorsak portatif beşik modellerinden tercih etmemizde fayda olacaktır. Genel özelliklerine bakacak olursak ortak özellikleri; hafif malzemeden üretilmiş olmaları ve katlanabilir olmaları diyebiliriz. Böylece odalar arasında taşırken veya seyahatlede çok işinize yarar, istediğiniz yere götürüp kolayca kullanabilirsiniz.

Birbirinden güzel portatif beşik modellerine buradan ulaşabilirsiniz

taşınabilir beşik modelleri

Eğer ahşap gibi kısmen daha ağır malzemeden yapıldılar ise taşınabilirlik özelliği ayaklarına takılan tekerlekler sayesinde kazandırılmıştır. Ayrıca dizayn olarak kolay taşımaya elverişli olması gerekir. Tekerlekleri olsa bile kapılardan zor geçecek genişlik veya şekilde dizayn edildi ise bu özellikleri pek işimize yaramaz. Ahşap beşik modellerinde katlanabilme özelliği bulunmaz o nedenle seyahatlemizde kullanamayız.

Ancak diğer portatif bebek beşiklerinden daha sağlam ve dayanıklıdır. Ayrıca onlara nazaran daha uzun ömürlü kullanıma sahiptir.

Partatif Bebek Beşik Modellerinin Dezavantajları

Portatif beşik modelleri fonksiyonel portatif bebek beşiğiözellikleri bakımından son derece kullanışlıdır, bunu hakkıyla teslim ediyoruz. Ancak sabit beşik ve karyola modellerine göre göre bazı dezavantajları vardır.

Mesela portatif özellik verebilmek için doğal olarak daha küçük boyutlarda ve hafif malzemeden imal edilirler. Bu durum portatif (taşınabilir) beşik modellerinin kullanım sürelerini kısaltmaktadır. (diğer sabit veya büyüyebilen bebek karyolası modellerine kıyasla)

Eğer ahşap malzemeden ve yeterli büyüklükte imal edildi ise kullanım süresi daha uzun olabilir, ama onların da taşınabilme özellikleri çok kısıtlıdır. Katlanabilme özellikleri ise neredeyse hiç yoktur.

taşınabilir bebek beşiği

Bu durumda ara bir ürün olarak Park Yatak önerilebilir. Hem katlanabilme özelliği sayesinde seyahatlerde kullanabilirsiniz, hem hafif malzemeden imal edildiği için taşınabilir özelliktedir, hem de diğer portatif beşik modellerine göre çok daha büyük hacme sahiptir.

park yatak ve oyun parkı (2)

Yani çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak kullanılan malzeme ahşap gibi doğal değildir, hafif olması taşınabilirlik açısından iyidir ama büyük hacmi nedeniyle kapılar arasından geçişi diğer portatif beşikler kadar kolay olmaz, belki seyehatlerde kullanıldığı gibi katlayıp tekrar kurmak gerekebilir ama o da pratik olmaz.

Genel Değerlendirme

Taşınabilir portatif beşik modelleri son derece fonksiyoneldir ve diğer karyola ve yatak modellerinin muadili olarak değerlendirilemez. Yani bebek odanıza aldığınız dekoratif ve sabit bir bebek karyolası asla portatif bir beşiğin yerini tutmayacaktır. Kendi hikayemiz kısmında paylaştığımız gibi doğumdan kısa süre sonra böyle bir beşiğe ihtiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz.

Portatif bebek beşiklerinin taşıma ve katlanma özellikleri pratik ve güvenli olmalı, yere sağlam basmalı, dış etkilerden kolayca etkilenmemelidir. Ahşap gibi daha ağır malzemeden yapıldılar ise ayaklarında tekerlek olmalı, tekerlekler güvenli şekilde sabitlenebilmelidir.

Portatif (Taşınabilir) Bebek Beşikleri” üzerine 6 düşünce

 1. Geri izleme: Beşik ve Bebek Karyolası Modelleri | Beşik Modelleri

 2. Geri izleme: Beşik Modelleri ve Bebek Yatakları Arasından Seçim Yapmak | Beşik Modelleri

 3. Geri izleme: Bebek Beşiği ve Karyolası Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterleri | Beşik Modelleri

 4. Geri izleme: Hoşgeldiniz! | Beşik Modelleri

 5. Bn kolay tasınabilir besik istiyorum seyahatlerde kullanmak icin siyahli olani gzl bska renk model warsa ögrenebilirmiyim acıl 1hafta icinde almak istıyorum fiyati ne

  • Merhaba İsmail Bey,

   Sitemiz sadece bilgilendirme amaçlı hizmet vermektedir, satış yapılmamaktadır.

   Saygılarımla
   Beşik Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir