Park Yatak Oyun Parkı

Yeni doğacak bebekleri için, aileler en çok uygun yatak seçimini yapmakta zorlanırlar. Bebek gelişiminde en önemli unsurlardan biri de doğru yatak seçimidir. Yapılan araştırmalar sonucunda, en çok talep edilen ve memnun kalınan bebek yatağı, park yatak olarak belirlenmiştir.

park yatak ve oyun parkı (2)

Bir çok farklı marka ve modelde bebek beşikleri, ahşap karyolalar bulunmakta. Park yatakların diğer modellerden daha fazla tercih edilmesinin sebebi ise; hafif ve kolay taşınabilir olmasıdır.  Ergonomik yapısı sayesinde, geceleri yatağını rahatlıkla kendi odanıza taşıyarak yanınızda olmasını sağlayabilir, böylelikle bebeğiniz ağladığında hızlı şekilde müdahale edebilirsiniz. Aynı zamanda geceleri beslenmek için sık sık uyanan bebeğinize daha kolay ulaşmanızı sağlar. Geceleri yanınıza aldığınız yatağı gündüzleri tekrar oturma odanıza taşıyarak burada rahatlıkla bakımına devam edebilirsiniz. Yatağın yan yüzeyleri şeffaf olacak şekilde tülle kaplanmıştır. Bu sayede bebeğinizin dış dünya ile iletişimi kesilmemiş olup aynı zamanda yerinizden kalkmadan yan bölmelerden bebeğinizin hareketlerini izlemenize olanak verir.

park yatak ve oyun parkı

Kimi bebekler için yatakları onların vazgeçilmezi olmuştur. Farklı yataklarda uykuya geçiş problemi yaşayan çocuklar, özellikle sürekli seyahat ederek farklı yataklarda uyumak zorunda kalan bebekler ve aileleri için çok büyük problemlere neden olur. Katlanabilir özelliği sayesinde, hızla toplanarak çanta boyutuna gelebilen bu yatakları dilediğiniz yere götürebilir bebeğinize tıpkı evindeki gibi rahat uyumasını sağlayabilirsiniz.

Kullanım yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de kurulumdur. Portatif olarak üretilmiş bu yataklar, kurulum esnasında birleşim yerleri kuvvetli şekilde sıkıştırılmaz ise toplanarak kapanabilir. Bu nedenle kurulum sırasında acele edilmemeli ve dikkatli davranılmalıdır.

Bebeğiniz 3 yaşına gelene kadar park yatak içinde rahatlıkla uyuyabilir. Tabi her bebeğin gelişimi aynı olmadığı için bu süre bebeğinizin büyüme süreci ile ilgili olarak daha da artabilir. Uzun süreli kullanım için mutlaka kademeli olarak ayarlanabilme özelliği taşıyan modelleri tercih edin. 3 katlı olarak tasarlanmış bebek park yatakları, kademe ayarı yapmanıza olanak verir. Büyüdükçe hareketlenmeye başlayan bebeğiniz çevreyi keşfetmek ister ve yataktan dışarıya çıkmaya çabalar, eğer yatak boyu kısa ise düşme tehlikesi geçirebilir. Ayarlanabilen boyu sayesinde bebeğiniz ilk doğduğunda en üst seviye uygunken altı ayını tamamlamış bebekler için ikinci seviyeye getirilmelidir, daha da ileri yaşlar içinse en düşük seviye seçimi yapılmalıdır. Böylelikle güvenli bir uyku ve yaşam alanına sahip olunur. Ayrıca yatağa uyumlu renk ve kumaşta seçilmiş park yatak uyku setleri ile bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

park yatak oyun parkı

Ahşap karyolalara oranla tehlikeli olabilecek park yataklar mutlaka iyi araştırılarak alınmalı. Çünkü park yatakların kenarları plastik panellerle desteklenmiştir. Eğer dikkat edilmez ise bu plastikler sağlık problemlerine neden olabilir. Farklı fiyat aralıklarında satışa sunulan bu yataklar kimi zaman değerinin çok altında fiyatlara satılabilir.

Ucuz ürünlerin üretimi illegal yollarla sağlanabileceğinden, kullanılan plastik kalitesine dikkat edilmelidir. Doğru marka seçimi yapılarak uygun standartlarda üretilmiş insan ve çevre sağlığına uygunluk belgesi olan ürünler tercih edilmelidir. Aynı zamanda yatağı çevreleyen kumaşın kolay silinebilir özellikte olması gerekir.

Park yatakların size sağlayacağı bir diğer avantajı da oyun parkı ve oyuncak sepeti olarak kullanılabilmesi. Bebeğinize korumalı bir alanda oyun imkanı sunabilirsiniz. Eğer bebeğinize yeni bir oda tasarlamak istiyorsanız, odanın bir köşesine koyarak tüm oyuncaklarının oyun parkı içinde toplanmasını sağlayarak böylelikle düzenli bir yaşam alanı oluşturmuş olursunuz.

park yatak

Ahşaptan yapılmış ağır bebek mobilyaları, bebeğiniz belli bir yaşa geldikten sonra küçük geleceğinden kullanamazsınız ve kaldırmak istersiniz. Eğer eviniz küçükse ahşap karyolaları saklamak ve korumak çok zor olacaktır. İhtiyacınızı karşılamadığından atmak zorunda kalabilirsiniz. Park yataklar ise bu konuda çok büyük avantaj sağlar. Katlandıkları için çok uzun süre dayanıklılığı korunarak saklanabilir ve eğer başka bir bebek düşünüyorsanız, onun içinde tekrar kurup kullanarak aile bütçesine fayda sağlayabilirsiniz.

Park yatak almayı düşünen ailelerin kararsız kaldıkları bir konu vardır. O da bu yatakların pekte estetik görünüme sahip olmamalarıdır. Ancak şöyle düşünülürse gayet mantıklı ve makul gelecektir. Yeni doğan bebek odası takımları park yataklara göre çok daha pahalıdır ve ağırlıklarından dolayı taşınamazken, uzun kullanım ömrü de sunmazlar. 4 – 5 yaşlarına gelen çocuğunuz kendi fikirlerini ve duygularını yönetmeye başlar ve sizin büyük emek ve maliyet harcayarak hazırladığınız odasından şikayet eder. Eğer seçiminizi park yataklardan yana kullanırsanız hem ekonomik anlamda kar etmiş hem de ihtiyaçlarınıza cevap bulmuş olursunuz. Ayrıca hiç bir eşyasını atmadan çocuğunuza kendi odasını istediği renk ve karakterlerle, ihtiyacına uygun şekilde tasarlama mutluluğunu yaşatmış olursunuz.Park Yatak Oyun Parkı” üzerine 3 düşünce

  1. Geri izleme: Beşik ve Bebek Karyolası Modelleri | Beşik Modelleri

  2. Geri izleme: Beşik Modelleri ve Bebek Yatakları Arasından Seçim Yapmak | Beşik Modelleri

  3. Geri izleme: Beşik Modelleri Başlangıç | Beşik Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir