Bebek Sepetleri

Bebek sepetleri aslında portatif taşınabilir beşik modellerinin bir türüdür. Özellikle yeni doğan bebeklerin ilk yattıkları yataklarıdır. En başlıca özellikleri küçük boyutları ve kolay taşınabilir olmalarıdır.

bebek sepetleriBebek sepetleri, minik yavrunuz dünyaya geldiği ilk dönemde kullanıma müsait bir bebek eşyasıdır. Doğumdan sonraki ilk dönemde oldukça faydası olacaktır. Böylece minik yavrunuz sizden ayrı kalmaksızın sürekli olarak yanınızda uyuyabilecek, acıktığında veya bir şeye ihtiyacı olduğunda hemen kolayca karşılanacaktır.

Eğer sizlerde bu tarz bir beşik modeli alarak yavrunuzu yanı başınızdan ayırmak istemiyorsanız verdiğiniz kararla ilgili olarak iki yorumda bulunmak gerekecektir. İlk olarak amaç bebeğinizi size yakın bir yerde yatırmak olduğu için “evet” doğru bir karar ve doğru bir eşya seçimi yapıyorsunuz diyebiliriz. Fakat kullanım ömrünün sadece birkaç ay olduğunu da unutmamalısınız.

hasır bebek sepetleri

Sonuç itibariyle bebek sepetleri, bebeklerin sadece ilk aylarında içine sığabilecek büyüklükteki beşik modellerindendir. Bebeklerin çok hızlı büyüdüğü göz önünde bulundurulursa bebek sepetlerinin kullanım süresi kısa olacaktır. Bu durumu değerlendirerek karar vermelisiniz.

Karar vermeden önce mutlaka beşik modelleri arasında bebek sepetlerine alternatif daha geniş ve taşınabilirliği yüksek ürünler incelenmelidir. İleriki dönemlerde sitemizde sizler için ürün incelemeleri hazırlayıp yayınlayacağız. O aşamada ilgili kategoride sizlere daha spesifik ürün bilgileri de aktarıyor olacağız. Siz değerli okurlarımıza her zaman en doğru bilgileri aktarmak isteriz, o nedenle ürünler üzerinde gerekli çalışmalar tamamlanmadan yorum yapıyor olmamamız doğru olmayacaktır. O nedenle, şimdilik sadece ana kategoriler bazında bilgilendirme yapıyor, beşik modellerinin avantaj ve dezavantajlarına değinerek karar verme sürecinizde sizlere destek olmaya çalışıyoruz.

En çok tercih edilen bebek sepetleri hasırdan imal edilenlerdir. Öncelikle hasır son derece hafif bir malzemedir. Dolayısıyla taşınabilirlik açısından son derece avantajlıdır. Hasırın doğal bir malzeme olması da bebeğimizin sağlığı açısından önemlidir. Fakat bu noktada akla ilk olarak gelen soru şudur. “Hafif olsun diye aldığımız sepetin, bebeğimi güvenle taşıyacağından nasıl emin olabilirim?”. Bu konuda içiniz rahat olabilir, çünkü hasır hafifliğinin yanı sıra son derece sağlam bir malzemedir ve bir bebeği taşımak konusunda asla sıkıntı teşkil etmeyecektir.

bambu bebek sepetleri

Bebek sepeti seçiminde diğer bir alternatif ise bambudan imal edilen beşik modelleridir. Bambu son yıllarda çok sayıda eşyanın üretiminde kullanılmaya başlanmış mucizevi bir malzemedir. Sağlamlığı ve dayanıklılığı ile dikkat çeker. Ayrıca doğal bir malzeme olması tercih sebeplerinden biridir. Sepet konusunda sağlamlık, dayanıklılık ve esneklik aranan özellikler olduğu için bambunun bebek sepeti için ne denli ideal bir malzeme olduğu kolayca anlaşılmaktadır. Bunların yanı sıra estetik açıdan bakıldığında sıcak ve samimi bir duruşu vardır. O nedenle bebeğinize ait bir eşyada gayet güzel duracaktır. Fiyat konusunda hasır beşik modellerine nazaran daha pahalıdır.

Tüm beşik modellerinde olduğu gibi, bebek sepetleri seçiminde de gerekli güvenlik ve konfor kriterlerini göz önünde bulundurmamız gerekir. Beşik Modelleri Seçim Kriterleri hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Bebek Sepetleri” üzerine 2 düşünce

  1. Geri izleme: Beşik ve Bebek Karyolası Modelleri | Beşik Modelleri

  2. Geri izleme: Hoşgeldiniz! | Beşik Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir